CD2 marki ATC został wyróżniony w plebiscycie magazynu Audio Video!


Odtwarzacze płyt kompaktowych dawno już przestały święcić triumfy w statystykach sprzedaży i jeszcze kilka lat temu wydawało się, że ich los jest z góry przesądzony. Z drugiej jednak strony są przecież potrzebne, ponieważ wielkie rzesze audiofilów nie chcą rezygnować z płyt i przechodzić na odtwarzanie plików.

Znalezienie się marki ATC w tej kategorii nagrodzonych urządzeń można postrzegać jako sensację, jednak fakty są takie, że spośród więcej niż kilku testowanych w ostatnim czasie cedeków żaden nie zrobił na nas takiego wrażenia, jak niepozorny CD2. Co takiego zawiera, że ma tak znakomitą górę pasma, tak świetną spójność, tak nieprzeciętną przestrzenność i tak wielką uniwersalność?

Najprawdopodobniej jest to zasługa dyskretnego, zbalansowanego toru sygnałowego w klasie A. Mniejsza jednak o to – ważne, że CD2 gra jak żaden inny, znany nam, współcześnie produkowany dyskofon w cenie do co najmniej 10 tys. zł. ATC kocha rocka, ale niemal równie wybornie sprawdza się w innych gatunkach muzycznych”.